Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Aydın Tur Firmaları

Aydın Tur Firmaları

Aydın Tur Firmaları

Aydın Tur Firmaları

Aydın tur firmaları, Aydın pek çok turistik yerin merkezi konumunda bulunduğu için çok fazla talep görmektedirler.

Tur Firmaları Hangi Hizmetleri Sunar

Seyahat firmaları, özel veya kamu hizmeti olarak ikiye ayrılır. Tur firmaları, seyahat ve turizmle hizmetlerinin yanında açık hava etkinlikleri, vize alınması, hava yolu, demiryolu, oto kiralama, oteller, seyahat sigortası ve çeşitli tur paketleri hizmetleri sunmaktadırlar. Pek çok tur firmasında iş seyahatinde olanlara yardımcı olabilmek için oluşturulmuş özel bir ekip bulunur. Bazı tur firmaları ise yalnızca ticari seyahatlerde uzmanlaşmıştır. Seyahat firmalarının büyük kısmı hem kendilerini hem de müşterilerini ticari başarısızlık olasılığına karşı koruma altına almak için seyahat sigortası yaptırmaktadır. Yani herhangi bir sorun durumunda müşterilere ya kaybettikleri tatilin eşdeğer bir tatilini ya da ödedikleri ücretlerin geri ödemelerini yapmayı garanti ederler. Bu durum müşteri için büyük bir artıdır. İki grup seyahat firması vardır: A Grubu Seyahat firmaları her türlü seyahat acenteliği hizmetini gerçekleştirirken B Grubu seyahat firmaları ise her türlü ulaşım araçlarına ilişkin rezervasyon ve bilet satışı hizmetleri ve A grubu seyahat firmaları tarafından düzenlenen turların biletlerinin rezervasyonunu, konaklanacak yerlerin rezervasyonlarını gerçekleştirirler.

Aydın tur firmalarında tüm bu hizmetler sunulmaktadır.

Tur Firması Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikle tur paketi satın alacak müşteri paket tur sözleşmesinin turdan önce yazılı olarak yapılıp bir nüshasının da kendisine olmasına dikkat etmelidir. Tur sözleşmesinde mutlaka sözleşme taraflarının, isim, soyisim, unvan, açık adres ve telefon numaralarının bulunması önemlidir. Satın alınan turun hangi güzergâh üzerinden seyahat edeceği, kullanılacak ulaşım araçları, konaklanacak mekanlar, turun karşıladığı yemek öğün sayıları ve içerikleri, paket dışında kalacak ücretlendirmeler ayrıntı bir şekilde öğrenilmelidir. Seyahat firmasının herhangi bir kusuru veya sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması durumlarımda ödeyeceği tazminat ile ödenmiş olan paranın müşteriye iadesi konusunda seçilen turun net olması çok önemlidir.

Aydın tur firmaları tek tek araştırılıp, fiyat karşılaştırmaları yapılıp ona göre bir karar verilmelidir.

Yorumlar
yorum Yap